Записатися на прийом

Хірургія катаракти

Ми допомогли більше ніж 20 000 пацієнтів відновити свій зір!
Записатися на прийом
Спеціалізуємося на лікуванні катаракти
Сучасний метод - ультразвукова факоемульсифікація
Лікуємо складні випадки, точний і прогнозований результат
Без болю, амбулаторно, за оптимальною ціною

Лікування катаракти Харків

«Ай-Кью Клінік» спеціалізується на лікуванні катаракти в Харкові і є одним із провідних медичних офтальмологічних центрів на сході України. У нашому центрі хірургія катаракти проводиться сучасним методом факоемульсіфікації в амбулаторних умовах. Операція триває 10-15 хвилин. Процедура проводиться безболісно (під крапельною анестезією). Того ж дня після операції пацієнт вертається додому і веде звичний спосіб життя без значних обмежень зорових і фізичних навантажень.

Лікування катаракти Харків width=
Операція по видаленню катаракти в «Ай-Кью Клінік» проводиться за допомогою інноваційної офтальмологічної системи Constellation Vision System виробництва американської компанії Alcon. Впроваджені технологічні нововведення та оснащення цієї системи великою кількістю спеціальних функцій дозволяють програмувати всі етапи операції, проводити хірургію катаракти з найвищою точністю та забезпечувати максимальну безпеку для пацієнта.

СПИСОК АНАЛІЗІВ ДО ОПЕРАЦІЇ

doctor

Андрій Сергійович Євтушенко

Головний лікар Мережі офтальмологічних центрів «Ай-Кью Клінік». Лікар-офтальмолог вищої категорії. Кандидат медичних наук. Член Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів (ESCRS) і Європейського товариства вітреоретинальних хірургів (EVRS).

Один з небагатьох лікарів в Україні, які спеціалізуються одночасно на катарактальній і вітреоретинальній хірургії. Це дозволяє лікувати найскладніші очні патології. Брав участь в організації та розвитку вітреоретинальних центрів в 9 регіонах України. Регулярно підвищує кваліфікацію в Європі та США, постійний спікер офтальмологічних конференцій в Україні та за кордоном. Професійний стаж: 19 років.

На сторінку лікаря Записатися на прийом
Чому саме «Ай-Кью Клінік»

Чому тисячі пацієнтів звертаються в Мережу офтальмологічних центрів «Ай-Кью Клінік» для видалення катаракти:

Катарактальний хірург екстра-класу
3-х рівневий контроль стерильності в сучасній операційній
Японські та американські кришталики високої якості
Підтримка пацієнтів 24 години на добу 7 днів на тиждень
Інноваційна американська система Constellation Vision System
Оптимальна ціна «Все включено» (анестезія, видаткові матеріали, ІОЛ, операція, огляди входять у вартість)
Як проводиться операція

Операція проводиться під місцевою анестезією – пацієнтові закапують краплі. Будь-які больові відчуття під час операції катаракти відсутні. Видалення катаракти проводиться за допомогою офтальмологічної системи Constellation Vision System виробництва американської компанії Alcon.

Час операції по видаленню катаракти займає, як правило, 15 хвилин.
Переваги видалення катаракти методом факоемульсіфікації
Інтраокулярні лінзи (ІОЛ) і їхні види

ІОЛ – невелика штучна лінза. Вона замінює помутнілий кришталик, що видаляється при катаракті. ІОЛ зроблені з нешкідливого та довговічного матеріалу. За своїми оптичними властивостями вони відповідають природному кришталику. Штучні лінзи не викликають подразнення та не мають вікових обмежень. Також вони покриті спеціальним матеріалом, що допомагає захищати очі від шкідливих ультрафіолетових променів сонця.

Важливо пам’ятати: ІОЛ імплантується один раз і на все життя. Тому дуже важливо усвідомлено підійти до вибору інтраокулярної лінзи перед операцією. Адже якість життя не в останню чергу залежить від якості зору.

Інтраокулярні лінзи (ІОЛ) і їхні види
Вибір інтраокулярних лінз

В «Ай-Кью Клінік» для імплантації застосовуються тільки сертифіковані, перевірені та високоякісні інтраокулярні лінзи провідних світових виробників (Америка і Японія). Вони безпечні для пацієнта та допомагають відновити зір. Наші лікарі допоможуть Вам вибрати ІОЛ з урахуванням індивідуальних особливостей Вашого зору та Ваших переваг.

МУЛЬТИФОКАЛЬНІ ІОЛ

Дозволяють добре бачити на далеку, близку та середню відстані, Вам більше не знадобляться окуляри. У нашому центрі застосовуються мультифокальні ІОЛ: Panoptix, Sуnergу, Liberty, Sуmfonу.

МОНОФОКАЛЬНІ ІОЛ

Ці лінзи забезпечують хороший зір на далеку відстань, але Вам будуть необхідні окуляри на близькій відстані.
Ми імплантуємо монофокальні ІОЛ: US Optics, SA60AT, SN60WF, АМО, HOYA.

БІФОКАЛЬНІ ІОЛ

Дозволяють бачити вдалину, а також читати і працювати з близько розташованими предметами. Ми імплантуємо біфокальні ІОЛ: Eyhance.

ТОРИЧНІ ІОЛ

За допомогою даних інтраокулярних лінз коригується рогівковий астигматизм. Ми застосовуємо такі торичні ІОЛ: Toric SN6AT2-T9, Liberty T2-Т9, Panoptix Т2-Т6, Sуmfonу Toric.

Етапи лікування катаракти в « Ай-Кью Клінік»

Запишіться на діагностику

Ви зможете пройти діагностику перед операцією в одному з наших філіалів: у Центрі, на Салтівці або Нових домах.

Пройдіть комплексне обстеження

Діагностика зору дозволяє переконатися у відсутності протипоказань для проведення операції по видаленню катаракти та виключити або виявити супутні захворювання, які вимагають першочергового лікування. Після обстеження разом з лікарем-офтальмологом «Ай-Кью Клінік» індивідуально підбирається оптимальний для Вас тип штучного кришталика і визначається дата операції.

Здайте аналізи

Необхідні для операції по видаленню катаракти аналізи і обстеження Ви можете здати та виконати в будь-якій медичній установі не пізніше ніж за 1 місяць до дати операції: загальний аналіз крові, аналіз крові на цукор, аналіз крові на гепатит, аналіз крові на сифіліс, загальний аналіз сечі, флюорографія, електрокардіограма, консультативний висновок терапевта. Пацієнтам із цукровим діабетом додатково необхідно надати: консультативний висновок ендокринологу та аналіз крові на глікозильований гемоглобін).

Пройдіть операцію

Налаштуйтеся на успішне лікування та прийдіть в «Ай-Кью Клінік» у призначений час операції. Із собою необхідно мати паспорт і результати аналізів. Перебування в медичному центрі триватиме близько 4-х годин (підготовка до операції, анестезія, проведення операції, післяопераційний відпочинок і огляд). Оплатити операцію можна як на етапі підбору ІОЛ, так і в день операції.

Дотримуйтеся рекомендацій

Після операції по видаленню катаракти дотримуйтеся всіх необхідних рекомендацій для більше швидкого відновлювального періоду.

Відвідуйте огляди

У вартість операції також включені післяопераційні огляди протягом одного місяця.

Запишіться на діагностику
Пройдіть комплексне обстеження
Здайте аналізи
Пройдіть операцію
Дотримуйтеся рекомендацій
Відвідуйте огляди

Так, все настільки просто!

Записатися на прийом
Вартість хірургічного видалення катаракти
Лікування катаракти
Обладнання для лікування катаракти
Офтальмологічна система Constellation Vision System

При оснащенні нашого операційного блоку ми перш за все керувалися трьома найголовнішими критеріями: висока точність і результативність проведення операцій, максимальна безпека і здоров'я пацієнта. Саме тому факоемульсифікація катаракти в «Ай-Кью ...

Читати докладніше
Мікроскоп HS Hi-R NEO 900

Зображення 3D, що отримується з його допомогою, вважається одним з найточнішіх у світовій медицині. Така точність стала можливою завдяки першокласній оптиці з високою роздільною здатністю і кутом огляду від 0º до 200º і іншим унікальним технологіям. ...

Читати докладніше

Список аналізів для операції

Необхідні для операції з видалення катаракти аналізи та обстеження Ви можете здати і виконати в будь-якому медичному закладі не пізніше ніж за 1 місяць до дати операції.

 • Загальний аналіз крові
 • Аналіз крові на цукор
 • Аналіз крові на гепатит B (HbsAg)
 • Аналіз крові на сифіліс (RW)
 • Загальний аналіз сечі
 • Флюорографія/рентген ОГК (1рік)
 • Електрокардіограма
 • Результати тесту на Covid-19 – ПЛР, або експрес, або на ІФА антитіла М

Пацієнтам з цукровим діабетом додатково необхідно надати:

 • Аналіз крові на глікозильований гемоглобін

Катаракта: причини та симптоми

Що таке катаракта

Катаракта У нас в очах є природний кришталик. Він заломлює світлові промені, що попадають в око, і це дозволяє нам бачити. У нормальному стані кришталик повинен бути прозорим.

При катаракті кришталик стає мутним. Тому люди з катарактою дивляться на навколишній світ немов через затуманене або запилене скло, крізь яке все виглядає розмитим, тьмяним або менш барвистим. Лечение катаракты

Це важливо знати

Катаракта призводить до різного ступеню порушень зору аж до повної втрати, оскільки згодом кришталик повністю може втратити свою прозорість. Тому дуже важливо вчасно виконати лікування. Єдиним методом лікування катаракти є хірургічне видалення помутнілого кришталика та імплантація замість нього штучного – інтраокулярної лінзи.

Причини появи катаракти

Вікові зміни в кришталику – найпоширеніша причина катаракти. У людей віком старше 60 років поступове зниження прозорості кришталика спостерігається в 50% випадків, а у віці більше 80 років майже в 100%.
Інші причини, які можуть вплинути на виникнення катаракти:

 • генетична схильність і спадковість;
 • супутні захворювання, наприклад, діабет;
 • травма ока або запальний процес всередині ока;
 • застосування деяких препаратів, наприклад, тривалий або в великих дозах прийом стероїдних препаратів (преднізолон і т. ін.);
 • деякі види випромінювання, вплив ультрафіолетових променів при тривалому перебуванні на сонці без сонцезахисних окулярів;
 • вроджена катаракта.

Симптоми катаракти

Симптомы катаракты На початковій стадії катаракти жодні симптоми можуть не проявлятись. Але в процесі розвитку катаракти можуть з’явитися наступні розлади зору:

 • зір мутний або розмитий (не піддається корекції окулярами);
 • зміна рефракції в напрямку короткозорості (деякі пацієнти починають читати без окулярів);
 • висока чутливість до яскравого світла, але без болю;
 • поява ореолів навколо джерел світла;
 • двоїння зображення;
 • кольори виглядають тьмяними;
 • поганий зір у темний час доби.

Перераховані вище симптоми можуть бути ознаками і інших очних захворювань. Якщо Ви виявили в себе які-небудь симптоми катаракти, зверніться в одну з філій мережі медичних центрів «Ай-Кью Клінік». У нас є все необхідне і сучасне офтальмологічне обладнання, щоб виявити катаракту і поставити точний діагноз!

Питання і відповіді
Що буде, якщо не лікувати катаракту?
Чи можуть очні краплі або інші медикаменти вилікувати катаракту або зупинити її розвиток?
Мені сказали, що краще дочекатися дозрівання катаракти і тоді робити операцію. Чи так це?
Операція по видаленню катаракти - це боляче?
Чи потрібні мені будуть окуляри після операції?
Чи можу я зробити операцію, якщо в мене глаукома?
Хірургія катаракти не викликає сухість очей?
Причина звернення:
Хірургія катаракти
Відгук залишений:
17 February 2021

Я, Євсюков Павло Серафимович, був прооперований на праве око 8 грудня 2017 року і на лівий – 24 грудень 2018 року. Дуже вдячний всьому колективу клініки, починаючи з роздягальні і закінчуючи головним лікарем Євтушенко Андрієм. Якому висловлюю особливу подяку за його людяність і професіоналізм. Дай Бог всім здоров’я і щастя. А я дуже добре бачу і сподіваюся це надовго.

читати відгук цілком
Причина звернення:
Хірургічне лікування
Відгук залишений:
21 December 2020

Я, Борисенко Надія Михайлівна, від щирого серця хочу подякувати Андрія Сергійовича Євтушенко за операцію правого ока. За чуйне увагу і людське ставлення. Це хірург від Бога. У нього золоті руки. Дай Бог міцного здоров’я, благополуччя, процвітання і всього самого найкращого у Вашій роботі.

Спасибі Вашому персоналу. Дуже всі вони уважні, відповідальні.

Нехай Ай-Кью Клінік продовжує робити успіхи в роботі.

Нехай береже всіх Вас Господь Бог і Ангел Хранитель

читати відгук цілком
Причина звернення:
Хірургія катаракти
Відгук залишений:
22 November 2020

Як виявилася навіть запущена катаракта моєї матері не вирок поганого зору. У клініці Ай Кью провели повне обстеження (ми потрапили під акцію) і через деякий час ми записалися на заміну кришталика. Все чітко, швидко і без зайвої тяганини і нервів, як в держклініці. Ще звернемося для заміни на другому оці

читати відгук цілком
Причина звернення:
Рефракційна заміна кришталика
Відгук залишений:
12 March 2021

Я в шоці просто, емоції зашкалюють, вибачте за сумбурний відгук, але в цій клініці все чарівно, просто найкраща клініка !!!

Євтушенко Андрій Сергійович, низький Вам уклін, Ви просто чарівник, дві операції з видалення кришталика за тиждень.

Я БАЧУ!!!!!!!

Я 10 років не жила, а існувала, Ви повернули мені світ, з фарбами, з можливістю бачити і дихати. Прийшла з зором в 10 відсотків, пішла з 90 відсотками і це тільки після операції. Ви кращий!!! І персонал найвищого рівня, низький уклін всім дівчаткам)) Все пройшло без болю і навіть просто неприємних відчуттів. Я, звичайно, страшенно боялася, але даремно, це свято і щастя для всієї моєї родини.

Тепер всім рекомендую від душі, все йдуть і записуються. І я за всіх спокійна. Це кращі в Україні руки – руки золоті Андрія Сергійовича.

Спасибі за те, що повернули мені життя.

З любов’ю і повагою Еліна Н.

читати відгук цілком
Причина звернення:
Хірургічне лікування
Відгук залишений:
02 December 2020

Їздила з мамою в «Ай-кью клінік» в Харкові. Прооперували швидко і якісно! Особливо хочеться відзначити ставлення персоналу клініки до пацієнтів. Добрі, чуйні, уважні, швидкі, висококваліфіковані !!!!! Профі своєї справи !!!!! Рекомендую всім з порушенням зору «Ай-кью клінікс» в Харкові !!!!!!!!!!!!! Умнички !!!!!! Низький вам уклін за ваш нелегкий труд !!!!!!!!!!!!!! Дякуємо

читати відгук цілком
Причина звернення:
Хірургія катаракти
Відгук залишений:
11 March 2021

Ми звернулися в Ай-Кью Клінік в Харкові за порадою родичів. Вже давно чоловік-пенсіонер оперувався з приводу короткозорості, невдало. Осліп повністю на одне око. Потім наздогнала катаракта і лікарі пропонували операцію по заміні хришталика.

Ми довго сумнівалися, боялися, чоловік відмовлявся від візитів до офтальмолога навідріз. Його вмовили поїхати в Харків на обстеження. Там його відразу оточили увагою, стали обстежувати на всіх апаратах. Він говорив, що такого обладнання ще не бачив. До того ж нам сказали, що ми потрапили в акцію – знижки для пенсіонерів на повне обстеження. Дякую за таке до нас ставлення.

Чоловікові призначили операцію по заміні кришталика. Я боялася, що він відмовиться як завжди. Але йому доктор все пояснив, розповів. для чого і навіщо йому потрібна операція. І він погодився. Навіть поговорив сам з лікарем-хірургом.

Євтушенко Андрій Сергійович – головний лікар цієї клініки. Дуже грамотний фахівець, душевний і врівноважена людина. Він порадив, який кришталик вибрати нам.
Для нас підготовка проходила як в тумані. Але спасибі персоналу і лікарям клініки, вони нам розповідали кожен крок і допомагали в усьому. І в день операції вони були поруч і заспокоювали.

Мій чоловік не шкодує, що погодився поїхати в Ай-Кью Клінік. Сказав, що якби раніше знав про цей центр, то вже давно б зробив операцію і жив спокійно.
Після операції минуло 3 місяці. Ми просто в захваті від того, що мій чоловік може бачити тепер все в фарбах.

Тепер ми всім розповідаємо про вашу клініку і радимо звертатися сюди. Велике вам дякую!

читати відгук цілком

  Записатися до лікаря

  subscription
  Хочете знати все і навіть більше про хороший зір? Підпишіться на наші оновлення!
  Підписатися на розсилку
  Ми в Instagram

  Кожного дня ми публікуємо щось цікаве на своїй сторінці в Instagram. Підпишіться, щоб першими дізнаватися про найближчі події, акції і історії одужання наших пацієнтів