Записатися на прийом

Лікування глаукоми

Тільки перевірені та сучасні методики лікування
Записатися на прийом
Спеціалізуємося на лікуванні глаукоми
Лікуємо складні випадки
Амбулаторно і без болю
Підтримка пацієнтів 24/7

Що таке глаукома

Глаукома - це захворювання, при якому ушкоджується зоровий нерв через накопичення рідини та збільшення тиску всередині ока. Якщо ушкодження посилюється, глаукома може викликати незворотну втрату зору. Щоб загальмувати розвиток цієї хвороби, необхідно вчасно розпочати лікування.
Лікування глаукоми
Є 2 основних види глаукоми.
Відкритокутова глаукома – найбільш часта форма захворювання. Зазвичай не викликає ніяких симптомів на ранніх стадіях. При відкритокутовій глаукомі кут дренажу залишається відкритим, але трабекулярна сітка частково заблокована. Це призводить до поступового збільшення тиску в оці. У результаті ушкоджується зоровий нерв.
Закритокутова глаукома, виникає коли заблокований кут дренажу, утворений рогівкою і радужкою. У результаті рідина не може циркулювати в оці, і внутрішньоочний тиск збільшується.
Основні симптоми глаукоми: затуманений зір, відчуття тиску в очах, ореоли навколо яскравих джерел світла, почервоніння очей. Внаслідок високого внутрішньоочного тиску відбувається порушення кровопостачання ока. У полі зору з’являються темні плями, зображення стає нечітким.

doctor

Андрій Сергійович Євтушенко

Головний лікар Мережі офтальмологічних центрів «Ай-Кью Клінік». Лікар-офтальмолог вищої категорії. Кандидат медичних наук. Член Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів (ESCRS) і Європейського товариства вітреоретинальних хірургів (EVRS).

Один з небагатьох лікарів в Україні, які спеціалізуються одночасно на катарактальній і вітреоретинальній хірургії. Це дозволяє лікувати найскладніші очні патології. Брав участь в організації та розвитку вітреоретинальних центрів в 9 регіонах України. Регулярно підвищує кваліфікацію в Європі та США, постійний спікер офтальмологічних конференцій в Україні та за кордоном. Професійний стаж: 19 років.

На сторінку лікаря Записатися на прийом
doctor

Нестеров Олег Анатолійович

Лікар-офтальмолог.
Лазерний офтальмохірург.
Член Європейського товариства катарактальних та рефракційних хірургів (ESCRS).
Постійний учасник міжнародних симпозіумів, науково-практичних конференцій та семінарів.
На сторінку лікаря Записатися на прийом
doctor

Гулий Станіслав Ігорович

Лікар-офтальмолог вищої категорії. Кваліфікований лазерний офтальмохірург. Лікар-ретинолог. Член товариства офтальмологів України. Член товариства дитячих офтальмологів України
На сторінку лікаря Записатися на прийом
Чому саме «Ай-Кью Клінік»

Чому тисячі пацієнтів звертаються в Мережу офтальмологічних центрів «Ай-Кью Клінік» для лікування глаукоми:

Сучасні та безпечні методики оперативного лікування глаукоми
Єдиний у Харкові жовтий лазер EasyRet
3-х рівневий контроль стерильності в сучасній операційній
Офтальмохірург екстра-класу з великим досвідом роботи
Підтримка пацієнтів 24 години на добу 7 днів на тиждень
Оптимальна ціна «Все включено» (анестезія, видаткові матеріали, операція, огляди входять у вартість)
Діагностика та лікування глаукоми

Вибір методу лікування визначається в кожному конкретному випадку з урахуванням даних діагностики та оцінки стану ока. Лікування не може повернути назад втрату зору що вже відбулася, але може допомогти запобігти його подальшому погіршенню.

Діагностика глаукоми

Єдиний надійний спосіб діагностувати глаукому – пройти повне обстеження очей . В «Ай-Кью Клінік» є все необхідне сучасне обладнання для діагностики глаукоми. Ми перевіримо стан Вашого зорового нерва, а також тиск у Ваших очах. У нас навний автоматичний периметр PTS-2000, що містить один з найбільших у світі діапазонів тестування поля зору. Він дозволяє виявити найменші дефекти на початкових стадіях захворювання. Оптичний когерентний томограф SOCT Copernicus- REVO дає можливість точно визначити ступінь ушкодження зорового нерва, контролювати ефективність лікування глаукоми лазером.

Медикаментозне лікування глаукоми

Медикаментозне лікування може сповільнити розвиток хвороби на ранніх стадіях. Включає очні краплі, ін’єкції та таблетки. Їх ціль – знизити внутрішньоочний тиск, поліпшити кровообіг і підтримати нормальну роботу зорового нерва і сітківки. Для цього застосовуються медикаменти трьох типів. Одні поліпшують відтік внутрішньоочної рідини. Інші допомагають зменшити кількість рідини, яка виділяється оком. Також можуть бути призначені комбіновані препарати для зниження внутрішньоочного тиску. При наявності глаукоми необхідно відслідковувати динаміку захворювання та регулярно проходити офтальмологічні огляди 1 раз на 6 місяців.

Лазерне лікування глаукоми

Лазерне лікування застосовується, коли медикаменти не ефективні і не можуть допомогти знизити внутрішньоочний тиск. Лазерна процедура допомагає збільшити відтік рідини з ока, якщо у Вас відкритокутова глаукома. Лікування лазером може запобігти непрохідності рідини, якщо у Вас закритокутова глаукома. Один з найбільш м’яких способів лікування – жовтий лазер. В «Ай-Кью Клінік» лікування глаукоми проводиться за допомогою інноваційної системи останнього покоління – жовтого лазера EASYRET. Ця установка єдина в Харкові та представлена в нашому медичному центрі. Технологія волоконного лазера 577 нм дозволяє проводити лікування і терапію очей на новому рівні.

Хірургічне лікування глаукоми

На пізніх стадіях розвитку глаукоми медикаменти та лазерне лікування, як правило, вже не можуть дати потрібного ефекту. Щоб зберегти зір, призначається оперативне втручання. В «Ай-Кью Клінік» застосовуються сучасні методики хірургічного лікування глаукоми. Одна з них – непроникаюча глибока склеректомія. У процесі операції офтальмохірург створює спеціальний клапан у склері (зовнішній оболонці ока) для безперешкодного відтоку внутрішньоочної рідини. Також ми проводимо операції по імплантації пристрою EX-PRESS. Ця процедура допомагає поліпшити дренаж внутрішньоочної рідини та підтримувати низький внутрішньоочний тиск. Операції проводяться амбулаторно, без болю та із застосуванням крапельної анестезії.

Етапи лікування глаукоми в «Ай-Кью Клінік»

Запишіться на діагностику

Ви зможете пройти діагностику перед операцією в одному з наших філіалів: у Центрі, на Салтівці або Нових домах.

Пройдіть комплексне обстеження

Діагностика зору дозволяє комплексно оцінити стан очей і визначити оптимальний у Вашому випадку метод лікування глаукоми.

У випадку проведення операції здайте аналізи

Необхідні для операції аналізи та обстеження Ви можете здати і виконати в будь-якій медичній установі не пізніше ніж за 1 місяць до дати операції: загальний аналіз крові, аналіз крові на цукор, аналіз крові на гепатит, аналіз крові на сифіліс, загальний аналіз сечі, флюорографія, електрокардіограма, консультативний висновок терапевту. Пацієнтам із цукровим діабетом додатково необхідно надати: консультативний висновок ендокринолога та аналіз крові на глікозильований гемоглобін).

Пройдіть лазерне лікування або операцію

Налаштуйтеся на успішне лікування та прийдіть в «Ай-Кью Клінік» у призначений час. Із собою необхідно мати паспорт і результати аналізів для операції. Перебування в медичному центрі триватиме близько 4-х годин (підготовка до операції, анестезія, проведення операції, післяопераційний відпочинок і огляд).

Дотримуйтесь рекомендацій

Після операції дотримуйтеся всіх необхідних рекомендацій для більш швидкого відновлювального періоду.

Відвідуйте огляди

У вартість операції також включені післяопераційні огляди протягом одного місяця.

Запишіться на діагностику
Пройдіть комплексне обстеження
У випадку проведення операції здайте аналізи
Пройдіть лазерне лікування або операцію
Дотримуйтесь рекомендацій
Відвідуйте огляди

Так, все настільки просто!

Записатися на прийом
Ціни
Лікування глаукоми
Обладнання для лікування глаукоми
Офтальмологічна система Constellation Vision System

При оснащенні нашого операційного блоку ми перш за все керувалися трьома найголовнішими критеріями: висока точність і результативність проведення операцій, максимальна безпека і здоров'я пацієнта. Саме тому факоемульсифікація катаракти в «Ай-Кью ...

Читати докладніше
Мікроскоп HS Hi-R NEO 900

Зображення 3D, що отримується з його допомогою, вважається одним з найточнішіх у світовій медицині. Така точність стала можливою завдяки першокласній оптиці з високою роздільною здатністю і кутом огляду від 0º до 200º і іншим унікальним технологіям. ...

Читати докладніше
Питання та відповіді
Чи є ліки для повного вилікування?
Чи можна відновити зір, втрачений через глаукому?
Це спадкоме захворювання?
Як часто мені варто звертатися до офтальмолога?
Я осліпну?

  Записатися до лікаря

  subscription
  Хочете знати все і навіть більше про хороший зір? Підпишіться на наші оновлення!
  Підписатися на розсилку
  Ми в Instagram

  Кожного дня ми публікуємо щось цікаве на своїй сторінці в Instagram. Підпишіться, щоб першими дізнаватися про найближчі події, акції і історії одужання наших пацієнтів